NOTIKUMU KALENDĀRS
  • 17.11.2019. 10.00
    Rēzeknes novada atklātais čempionāts, Malta
  • 15.12.2019. 10.00
    Ziemassvētku Kauss, 1.p-skola
Jaunumi

Ieskats Preiļu futbola, sporta un pilsētas vēsturē - 1. un 2.daļa

Svētdiena, 10. Novembris 2019

Cienījamie, preilieši.

Piedāvājam ieskatīties mūsu pilsētas dzīvē pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados (2.daļa). Dramatisks un traģisks laika posms, kurā nebija daudz vietas futbolam un sportam, bet kaut kā jau dzīvojām... 

Varat vēlreiz ieskatīties pirmajā daļā (1.daļa), kura ir nedaudz papildināta.

Būsim pateicīgi, ja Jūs atradīsiet iespēju papildināt šo pētījumu ar foto vai citiem materiāliem.


Ieskats Preiļu futbola, sporta un pilsētas vēsturē

Ceturtdiena, 15. Augusts 2019

Cienījamie preilieši!

Esam vēlreiz mazliet pamatīgāk iedziļinājušies vecās avīzēs un arhīvu materiālos, izlabojuši kļūdas, uzzinājuši šo to jaunu un nododam jūsu vērtējumam pētījumu par mūsu pilsētas dzīvi starpkaru periodā no futbola skatu punkta. 

Uzzināsiet kā preilieši mēģināja tikt pie dzelzceļa, kā Preiļu vecmeitas centās iziet pie vīra un kāpēc viens otrs preilietis bērnus mazgāja alus kubulā. Futbola un sporta cilvēki varēs gūt ieskatu šo jomu pirmsākumos Preiļos.

Būsim pateicīgi par jūsu labojumiem un papildinājumiem. Ceram, ka kādam no jums ir papildinformācija (foto, diplomi u.tml.) par pētījumā minētajiem Preiļu iedzīvotājiem.

Uzrakstīsim vēsturi kopā!


Esam zaudējuši futbola cilvēku

Pirmdiena, 17. Jūnijs 2019

Pašā pavasara plaukumā Preiļu sporta saime ir zaudējusi sporta fanātiķi un darbarūķi Jevģeniju Nesteroviču (05.11.1954.-23.05.2019.) Tā sagadījās, ka 1980. gadā Baltkrievijas Valsts fiziskās kultūras institūta absolvents Jevģenijs Nesterovičs nokļuva Preiļos. Astoņdesmitie gadi tika aizvadīti daudz un dažādus pienākumus pildot. Jevģenijam sanāca pabūt gan futbola trenera, gan metodiķa, gan mācību pārziņa, gan sporta bāzes priekšnieka amatos. 1982. gadā piecus mēnešus pat tika pildīti Preiļu BJSS direktora darba pienākumi. Jevģenijam, vienīgajam no Preiļu sporta cilvēkiem, nācies tiesāt oficiālas republikas līmeņa sacensības tik dažādajos, mūsu pilsētā kultivētajos sporta veidos—futbols, volejbols, basketbols, vieglatlētika. Kādā no astoņdesmito gadu intervijām presē, tā laika Preiļu BJSS direktors Jevgēnijs Boļšakovs izteicās, ka sporta skolā darbā ņem tikai „slimos”. Jevģenijs Nesterovičs labi iederējās šajā kompānijā—tikai „slimie” pēc novadītajiem treniņiem vēl ņēma rokās lāpstu un piedalījās gan Preiļu stadiona, gan „Skudrīšu” sporta bāzes izveidošanā. Viņš vienmēr bija sportā – futbolists, daudz un dažādu celtniecības darbu veicējs, treneris desmitiem zēnu un meiteņu, tiesnesis un organizators neskaitāmajiem Preiļu pilsētas čempionātiem. Tāds VIŅŠ paliks mūsu atmiņās. "Es tagad aizeju, bet ne jau prom, Es aizeju tepat – ar citām puķēm, citu sauli, Ar citu zemi parunāt..." Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem.

FOTO