NOTIKUMU KALENDĀRS
  • 29.09.2022. 14:00
    LJČ U-11, māksl.lauk.
Jaunumi

2. līgas 2.posms

Sestdiena, 24. Septembris 2022

Noslēgušās Latvijas 2.līgas čempionāta spēles Austrumu un Rietumu grupās. Pēc šī posma rezultātiem katras grupas 1.-4.vietu ieguvējas komandas iekļuva finālgrupā, lai cīnītos par 1.-8. vietu. Savukārt, 5.-8.vietu ieguvējas komandas, veido finālgrupu, kur cīnīsies par 9.-16.vietu. Saskaņā ar sacensību Nolikumu, komandas turnīra turpinājumā ņem līdzi savas apakšgrupas komandu savstarpējo spēļu rezultātus un, papildus tam, aizvada spēles mājās un izbraukumā ar otras apakšgrupas komandām.

Preiļu futbolisti Austrumu grupā ieņēma 8.vietu un "mazajā finālā" cīnīsies par neizkrišanu uz 3.līgu, tas ir - lai noslēgumā neieņemtu 13.-16.vietu.

REZULTĀTI un KALENDĀRS


Jauno futbolistu cīņas

Sestdiena, 10. Septembris 2022

Noslēgumam tuvojas Latvijas Jaunatnes čempionāts. U-16 un U-14 vecuma grupās Preiļu BJSS komandas ir sekmīgi aizvadījušas spēles Attīstības līgas Austrumu zonā. Abos vecumos preilieši ir izcīnījuši pirmās vietas un iekļuvuši finālturnīros, kuri risināsies septembrī un oktobrī un, kur mūsu futbolistu pretinieki būs citu reģionālo turnīru labākās komandas.

Ļoti sekmīgi Preiļu BJSS jaunie futbolisti cīnījās Latgales Jaunatnes čempionāta jaunākajās vecuma grupās. Lai arī mūsu komandas sacentās pēc spēka otrajā ("B") grupā, tomēr, var tikai priecāties par preiliešu panākumiem. 

U-12 čempionātā desmit komandu konkurencē startēja divas Preiļu komandas, kuras ierindojās attiecīgi 3. un 7. vietā.

U-10 grupā piedalījās desmit komandas un preilieši pārliecinoši, uzvarot visās spēlēs, izcīnīja 1.vietu.

U-11 grupā sākumā deviņas komandas sacentās priekšsacīkstēs. Pēc tam četras labākās, līdzi ņemot savstarpējo spēļu rezultātus, turpināja cīņu finālturnīrā. Finālsacensības 7.septembrī risinājās Preiļu BJSS mākslīgā seguma Preiļu BJSS futbola laukumā. Šeit, tāpat kā visās priekšsacīkšu spēlēs, tikai uzvaras guva Daiņa Bindera un Viktora Martinova trenētie audzēkņi.

 


Sports Preiļos 3. daļa (1950.-1959.)

Piektdiena, 2. Septembris 2022

✅ Sveiciens Zinību dienā visiem, kuriem ir interese ar šī pētījuma starpniecību ieskatīties Preiļu pilsētas un sporta vēsturē. Šodien Jūsu uzmanībai tiek piedāvāta 3️⃣. daļa (1950.-1959.)
✅ Pirmās divas bija tāds savdabīgs ievads, kurā vēlējāmies iepazīstināt lasītāju ar Preiļu pilsētas un sporta dzīves būtiskākajiem momentiem divdesmitā gadsimta pirmajā pusē. Tas bija sarežģīts un pārmaiņām bagāts laiks, tāpēc arī stāsts par šo laika periodu bija grūti strukturējams
✅ Sākot ar piecdesmitajiem gadiem, sākam "dzīvot stabili". Esam iekļauti Padomju Savienībā, bez īpašām pārmaiņām eksistējam aiz "dzelzs priekškara" un visi kopā ejam pa Komunistiskās partijas nosprausto kursu uz gaišo nākotni. No ikdienas rutīnas nedaudz izsit lokāli satricinājumi - Staļina nāve, "atkusnis", "sputņiks", bet kopumā nekas nemainās. Vispār jau no pētījuma veidošanas viedokļa, šī "stabilitāte" ir apsveicama. Beidzot varam "Sports Preiļos" veidot pēc vienotas struktūras:
1) daži pilsētai raksturīgi notikumi;
2) parka problēmas;
3) sporta sistēma (organizācijas, sacensības, cilvēki);
4) sporta bāzes;
5) sporta veidi.
✅ Kā vienmēr - lasiet, papildiniet, labojiet. Preilieši 3.daļā atradīs daudz pazīstamu uzvārdu, tāpēc, vēlreiz apskatiet savus ģimenes arhīvus. Būsim pateicīgi, ja, ar vēl nezināmām fotogrāfijām, diplomiem, afišām, medaļām, nozīmītēm Jūs bagātināsiet šo stāstu.
✅ Cerams, ka esat iepazinušies ar 1️⃣. daļu (1900.-1939.) un 2️⃣. daļu (1940.-1949.)
Septembrī būs pieejama 4.daļa (1960.-1969.) un 5. daļa (1970.-1979.).
➡️Izmantojam iespēju un šodien sveicam dzimšanas dienā Jevgēniju Boļšakovu - šī pētījuma visnozīmīgāko konsultantu!


Sports Preiļos 2. daļa (1940.-1949.)

Trešdiena, 24. Augusts 2022

✅Sveiciens visiem, kuri interesējas par Preiļu futbola, sporta un pilsētas vēsturi. Šodien piedāvājam iepazīties ar pētījuma "Sports Preiļos" 2️⃣. daļu (1940.-1949.) -
✅Jāatzīst, ka no šobrīd sagatavotām 5 daļām, šī tapa visgrūtāk. Latvijas valstiskās neatkarības zaudēšana, Otrais Pasaules karš, sarežģītais pēckara periods. Lai arī Preiļi bija maza pilsēta un atradās, it kā, nomaļus no vēsturisko notikumu epicentriem, tomēr, šo notikumu izraisītās pārmaiņas skāra mūsu pilsētu jūtamāk nekā dažu labu lielāku apdzīvotu vietu.
✅Šī daļa tapa sarežģīti arī tāpēc, ka bija jāpieskaras traģiskām un sensitīvām tēmām, kuras nevarēja nepieminēt, runājot par Preiļu pilsētas dzīvi četrdesmitajos gados.
✅Sarežģīti bija strukturēt informāciju par sportu. Pirmkārt, tāpēc, ka šīs informācijas bija ļoti maz. Otrkārt - līdz ar katru jaunu varas maiņas periodu, arī stāsts par sporta dzīvi bija jāsāk no jauna.
✅Lasiet, labojiet, papildiniet! Pārvariet kūtrumu un izrevidējiet savus ģimenes arhīvus. Būsim pateicīgi par vēl nezināmām ar sportu saistītām fotogrāfijām, afišām, diplomiem u.tml.
✅Cerams, ka esat iepazinušies ar 1️⃣. daļu (1900.-1939.) - un, ja jūs šī tēma interesē, tad tuvāko nedēļu laikā mēs piedāvāsim 3.daļu (1950.-1959.), 4.daļu (1960.-1969.) un 5.daļu (1970.-1979.)